PUTUJME BEZ HRANIC

Dálková pěší trasa

Svatý Kopeček - Velehrad

Základní informace o trase

Doporučené rozdělení jednodenních etap včetně ubytování v koncových cílech.

Trasa nazvaná jako arcibiskupská stezka propojující významná arcibiskupská místa Olomouc, Kroměříž a Velehrad. Začínáme na Svatém Kopečku, který je cílem obdivovatelů barokní krásy.

Co nás čeká?

Náš tip:

Doporučujeme si naplánovat delší zastavení v Olomouci, Kroměříži a na Velehradě, kde můžete navštívit historické centrum, zajímavé památky, pěkné parky a posedět u dobrého kafé.

Kudy putujeme?

Doporučené rozdělení jednodenních etap.

Kde se ubytovat?

Doporučené ubytování podél celé trasy.

Co lze ještě získat?

Audiovizuální a tištěné doplňkové materiály k trase.

Mapový průvodce

Už máte svého tištěného mapového průvodce po trase Skalka u Trenčína – Velehrad? Je možné jej získat na vybraných InfoPointech Cyrilometodějské stezky nebo si jej můžete stáhnout.

InfoPoint, nálepka, Cyrilometodějská stezka

Seznam InfoPointů, kde je možné získat pasy a další tiskoviny k Cyrilometodějské stezce:

Proč putovat po Cyrilometodějské stezce?

Dálkové trasy Cyrilometodějské stezky zvou na poutní místa a archeologické lokality, které zásadním způsobem přispěly k rozvoji slovanské kultury. Jsou značeny obousměrně a vybízejí k putování bez hranic, a to nejen státních.

Co je možné získat?

Snad každý si rád přináší něco z turistiky ať už to jsou různé turistické a upomínkové předměty. Bude-li putovat po Cyrilometodějské stezce, máme pro vás připraveny následující tiskoviny, které by vás mohly motivovat k putování po stezce:

cs_CZCzech