PUTUJME BEZ HRANIC

Tipy na výlety

Vydejte se do přírody

Budete se divit, ale řada lidí ani neví, co mají „za humny“. Je čas prozkoumat nejbližší okolí a vypadnout ze stereotypu „home officu“. Připravujeme pro vás tipy na krátké výlety do přírody. Trasy jsou snadné i pro děti.

Okruh přes Štákovy paseky

Půjdeme kolem Lázní Kostelec přes Štípu, kde se nachází starý a nový kostel. Pak vstoupíme do místního lesa, který nás zavede na Štákovy Paseky a na Burešov

Na Skalný

Pokud jste už byli na Rusavě, tak víte, že je tady úžasná krajina. Pokud k tomu přidáte tůru na Skalný, tak se můžete těšit na skalní útvary, kterých je tady hodně.

Okruh kolem hradu Lukov

Trasa nabízí více než procházku k hradu Lukov, kam míří většina turistů, ale nabízí zajímavé skalní útvary a krásné vyhlídky do okolní krajiny, kam se budete chtít vracet.

Okruh kolem Tlusté hory

Hned za Zlínem vstoupíme do lesa, kde místní často vyráží. Můžeme se těšit na stanoviště s cvičebními prvky, nebo na klidnou vycházku kolem vysílače Tlustá hora.

Okruh kolem Žítkové

Obec proslulá příběhy žítkovských bohyň. Krásná vycházka s nádhernou krajinou a kouzelnými výhledy do ní. K vidění je také soubor původních domů.

Mikulčickým luhem

Pohodová procházka Přírodním parkem Mikulčický luh a prohlídkou velkomoravského areálu Slovanské hradiště v Mikulčicích s ukázkou základů knížecího paláce a kostelů.

Okruh kolem hradu Křídlo

Výšlap z Rusavy na zříceninu hradu Křídlo a zpět. Pěkná procházka lesem k pozůstatkům hradu ze 14. století nedaleko obce Brusné. Poutavé výhledy do okolí.

Adamovský okruh

Relativně krátká okružní vycházka okolím kopce Horky. Ten se zvedá nad částí města Adamova zvaného Pod Horkou, která se rozkládá v levé stráni řeky Svitavy.

Chřibský okruh

Během procházky lesem navštívíme tři významná místa naší historie - Hora sv. Klimenta, skalní útvar Kazatelna a zříceninu hradu Cimburk.

Hostýnský okruh

Procházka lesem přes velmi známé poutní místo Svatý Hostýn, magické místo Keltů, poutníků a zázraků. Těšit se můžete na pěkné rozhledy do okolí.

Od Staré huti k Býčí skále a ke zřícenině

Krátká vycházka Josefovským údolím. Jdeme hlavně za historií tohoto kraje - huť Františka, jeskyně Jáchymka, Býčí skála a zřícenina.

Okruh kolem Martiňáku

Krátká lesní vycházka z lyžařského areálu Mečůvka kolem turisticky zajímavého Martiňáku, který se pojí se třemi názvy: hotel, turistické rozcestí a lyžařský vlek.

Zdraví je vždy na prvním místě!

Vzhledem na současnou situaci boje proti novému koronaviru pamatujte na vlastní zdraví i všech ostatních kolem sebe. Stačí dodržovat tyto základní zásady:

Zašlete nám i vy vaše tipy.

Máte skvělý tip na vycházku kdekoliv v ČR nebo SR a chcete se o to podělit s ostatními? Zašlete nám e-mailem nebo přes facebook následující informace a my jej zveřejníme.

cs_CZCzech