Kudy putujeme?

Je čas vyrazit na cestu

Klikněte na mapu níže a prozkoumejte, kudy nás trasa povede. Trasa nás převážně provede klidnou krajinou mimo frekventované silnice. Pohodlná turistická obuv s pevnou podešví je naším doporučením. Rozdělili jsme putování do čtyř dnů tak, abyste ne jen mohli trasu v klidu projít, ale abyste měli čas i na zastavení, protože nás toho čeká opravdu hodně. Trasa nabízí poutní místo Svatý Hostýn, Portáši na Klapinově, zřícenina hradu Lukov, Zoo a Zámek Zlín-Lešná, poutní místo Zlín-Štípa, industriální centrum Zlín, Archeoskanzen, Živá voda a Stezka Praturů v Modré, poutní místo Velehrad. A to nemluvě o přírodních krásách, na které narazíme při putování v Hostýnských vrších a Chřibech. Vezměte si s sebou foťák nebo kameru a zaznamenejte si své vlastní zážitky na trase. Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.

ETAPY PUTOVÁNÍ

Svatý Hostýn - Lukov

Čistě klidová záležitost. Milovníci přírody budou nadšeni. Mezi Hostýnem a Lukovem půjdeme víceméně lesem a budeme převážně scházet z kopce dolů. Zde si přírodu maximálně užijete se vším všudy. Čeká nás 15 km.

Lukov - Zlín

Z Lukova do Štípy půjdeme po ne příliš frekventované cyklotrase. Pak ale odbočíme do zalesněné části s krásnými panoramaty na město Zlín. Do centra města doputujeme podél řeky Dřevnice. Čeká nás 13 km.

Zlín - Napajedla

Z funkcionalistického Zlína to není daleko do klidných lesních porostů. Při putování budeme muset trošku zabrat, protože na nás čeká četná stoupání, která nebudou tak obtížná. Pohled do krajiny však bude stát za to. Čeká nás 20 km.

Napajedla - Velehrad

Asi nejobtížnější, ale určitě nejkrásnější úsek celého putování. Vcházíme do přírodního parku Chřiby, který skrývá řadu tajemství spojená s místními studánkami, skalisky a potůčky. Čeká nás poctivých 24 km.

Nesmí chybět průvodce

Ke každému putování je nutné mít s sebou průvodce. Připravili jsme pro vás elektronického průvodce, který je možné si stáhnout ve formátu pdf. Budete-li chtít si průvodce vytisknout, doporučujeme tisk v programu Adobe Acrobat Reader, zpracování do brožury, formát A4, oboustranně, orientace na výšku.
Co v průvodci najdete?

  • Popis souhrnné trasy a etap rozdělených do čtyř dnů.
  • Souhrnnou mapu včetně map pro všechny čtyři etapy.
  • Technické údaje ke každé etapě.
  • Výškový profil jednotlivých etap.
  • Tipy na zastavení, přírodní a kulturní památky.
  • Upozornění na nebezpečné úseky.
  • Tipy na ubytování.
  • Poznámky z putování.
  • Řadu pěkných fotografií.