PUTUJME BEZ HRANIC

DÁLKOVÉ pěší trasy

Je čas vydat se na své vlastní dobrodružství!

Vyberte si trasu, která vyhovuje právě vašim potřebám a naplánujte si své vlastní dobrodružství, i třeba na jeden jediný den. Určitě to stojí za to! 

Skalka u Trenčína - Žítková - Bojkovice - Luhačovice - Uherské Hradiště- Velehrad

Trasa spojuje jedny z nejstarších poutních míst moravsko-slovenského pomezí a přivádí nás do doby středověkých klášterů, kdy se formovalo křesťanské myšlení.

Wisla (PL) - Jablunkov - Pustevny - Svatý Hostýn - Zlín - Napajedla- Velehrad

Trasa propojuje tři velká pohoří, tj. Beskydy, Hostýnské vrchy a Chřiby. Milovníci přírody si přijdou na své. Putování po hřebenech přinesou krásné výhledy do okolí.

Levý Hradec - Praha - Havlíčkův Brod - Žďár nad Sázavou - Křtiny - Buchlov - Velehrad

Trasa spojuje unikátní poutní místa, hrady a zámky, památky UNESCO. Přivádí nás do doby středověkých klášterů a hradisek, kdy se formovalo křesťanské myšlení.

Hodonín - Mikulčice/Kopčany - Skalice - Strážnice - Bzenec - Osvětimany - Velehrad

Trasa spojuje tři historicky známá místa: Kopčany, Mikulčice a Osvětimany a přivádí nás do doby Velkomoravské říše, kdy se formovala česká státnost.

Svatý Kopeček - Olomouc - Tovačov - Kojetín - Korměříž - Velehrad

Trasa spojuje významná arcibiskupská místa Svatý Kopeček, Olomouc, Kroměříž a Velehrad. Mimo to vede kolem poutního místa Dub nad Moravou, tovačovskými rybníky a krásným pohořím Chřiby.

Velehrad (ČR) - Řím (Itálie)

Trasa mezi Římem, resp. Benátkami a Velehradem obecně sleduje starou obchodní cestu zvanou Jantarová stezka a prochází kromě Česka, také Rakouskem a Itálií. Trasa končí u hrobu sv. Cyrila v bazilice sv. Klimenta.

Proč putovat po Cyrilometodějské stezce?

Dálkové trasy Cyrilometodějské stezky zvou na poutní místa a archeologické lokality, které zásadním způsobem přispěly k rozvoji slovanské kultury. Jsou značeny obousměrně a vybízejí k putování bez hranic, a to nejen státních.

Připravujeme pro vás

Snad každý si rád přináší něco z turistiky ať už to jsou různé turistické a upomínkové předměty. Bude-li putovat po Cyrilometodějské stezce, máme pro vás připraveny následující tiskoviny, které by vás mohly motivovat k putování po stezce:

cs_CZCzech