PUTUJME BEZ HRANIC

PUTUJME BEZ HRANIC

CYRILOMETODĚJSKÁ STEZKA
Putování - Zážitek - Poznání - Uvědomění

Vítejte na stezce s více než 500 km značených a dobře udržovaných turistických tras. Nejsou hranice mezi poutníkem a turistou.

Právě připravujeme

Jaké akce spojené s putováními po Cyrilometodějské stezce připravujeme?

Putování ke cti sv. Ludmily po Cyrilometodějské stezce: Velehrad–Tetín

Zájemci o poutnictví již netrpělivě vyhlížejí možnost vydat se z Velehradu na Tetín při příležitosti 1100. výročí úmrtí sv. Ludmily. Začátek pěšího putování s patrony Evropy, sv. Cyrilem a Metodějem, za patronkou Čech, je plánován na 9. června ve velehradské bazilice a ukončení na Národní svatoludmilské pouti na Tetíně 18. září 2021. 
Již teď zveme na třetí 142km dlouhou etapu Sázava – Stará Boleslav – Levý Hradec – Hradčany – Tetín plánovanou na 12 – 18. 9. Akci připravujeme ve spolupráci se spolky Svatá Ludmila 1100 let a Ultreia.

Máte zájem o dálkové pěší trasy?

Vyberte si trasu, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám

Jak to funguje?

Pasy, pamětní listy, mapoví průvodci a co si vzít s sebou.

Putování se vším všudy

Jak se připravit a co si vzít s sebou, nebo jak funguje pas a pamětní list Cyrilometodějské stezky. To jsou základní věci, které si musí každý promyslet, než vyrazí. Proto jsme pro vás připravili rady a tipy pro snadnější přípravu.

Putujme bez hranic - Kostol sv. Margity Antiochijskej

Putujme bez hranic do historie

Objevte autentické příběhy Cyrilometodějské stezky, které vedou řadou ojedinělých míst sahajících až do doby Velkomoravské říše ale i novodobé historie.

Putujme bez hranic - Příroda

Putujme bez hranic do přírody

Vydejte se i vy do lesů, luk a hájů kudy stezka prochází. Na chvilku „vypnout“, vyčistit si hlavu a jen tak jít krásnou malebnou krajinou. Těšte se na spoustu scenérie, která vám udrží vaše oči i mysl v úžasu.

Putujme bez hranic - putování

Putujme bez hranic za zážitky

Budete mile překvapeni silou vašich kroků, které vás pěšky, pomalu a důsledně, metr po metru, převedou až 500ti kilometry. Putování po Cyrilometodějské stezce je nezapomenutelný zážitek.

Putujme bez hranic - Tradice

Putujme bez hranic za tradicemi

Poznáte místa, která jste třeba ještě nenavštívili, nesoucí neskutečné příběhy a uvědomíte si pestrost místní kultury a krajiny, ve které žijeme. Vytvořte si vzpomínky, které zůstanou s vámi po celý život.

Pěšky bez hranic

Polohraný dokumentární film o moderním poutnictví

Natočili jsme

500 km cyrilometodějských tras, 60 poutníků, 5 krajů na česko-slovenské hranici, 4 roční období a o mnoho víc zaznamenal 1 filmový štáb vedený Petrem Hirschem a Evou Toulovou v 52 minutovém polohraném dokumentu Pěšky bez hranic s Terezou Němcovou Petráškovou v hlavní roli.

Tipy na krátké výlety?

Máme pro vás tipy na  krátké vycházky v přírodě v blízkosti značených Cyrilometodějských tras.

Vydejte se do přírody

Pokud vyrážíte i v této době na procházky, máme pro vás tipy na krátká putování. Samozřejmě dbejte na dodržování zásad bezpečnosti – vždy mějte s sebou roušku, dodržujte dostatečný odstup od ostatních a nesdružujte se.

PUTUJME BEZ HRANIC ZA novÝMI zážitky

Jděte ve stopách Cyrila a Metoděje na Velehrad a objevte stezku plnou fascinující historie a překrásných výhledů do krajiny. Při putování se rozhodně nebudete nudit.

Kde nás můžete také najít?

Sociální sítě Cyrilometodějské stezky

Partneři